Z życia szkoły…

Praktyki wspomagane w Auchan

Dzięki uprzejmości Dyrekcji supermarketu Auchan Częstochowa Północ dwóch naszych uczniów ma okazję odbyć praktyki zawodowe na terenie sklepu. Dziś chłopcy byli w pracy pierwszy dzień. Trzymamy za nich kciuki. I oczywiście gorąco dziękujemy całej społeczności Auchan...

czytaj dalej

Przyjemne z pożytecznym

Nie ma nic lepszego jak pożyteczny ruch na świeżym powietrzu. Starsza i Średnia Młodzież w ramach zajęć wychowania fizycznego grabiła dziś liście przed salą gimnastyczną.

czytaj dalej

Szczególne wyróżnienie

Fundacja Oczami Brata postanowiła przyznać naszym Tropicielom Przygód I miejsce za udział w Grze Miejskiej. To duże wyróżnienie, docenienie zaangażowania i wieloletniego udziału w zabawach terenowych organizowanych przez Fundację. Dziękujemy.

czytaj dalej

Cała Polska czyta Dzieciom

Dziś nasze zaproszenie do akcji przyjęła pani Teresa Sidorkiewicz, prezes Stowarzyszenia Vigor Senior. Widać, że bajka bardzo się podobała.

czytaj dalej

Jesiennie z PTTK

Tym razem PTTK zaproponowało nam szukanie jesieni w Radostkowie. Oprócz spaceru w przepięknych okolicznościach przyrody, mieliśmy szansę zmierzyć się w turnieju rzutów piłką do kosza. Wygrał Piotr. Gratulujemy.

czytaj dalej

Warsztaty teatralne

Ponownie w ramach Projektu "Specjaliści od Kultury" Średnia Młodzież miała okazję wziąć udział w lekcji teatralnej. Poznaliśmy tajniki pracy aktora, zobaczyliśmy z czego zrobione są rekwizyty, policzyliśmy reflektory nad sceną. To bardzo ciekawe przeżycie. Część z nas...

czytaj dalej

Schronisko

Tradycyjnie w czwartek odwiedziliśmy schronisko. Zabraliśmy grupę zaprzyjaźnionych czworonogów na spacer

czytaj dalej

Osikowa Dolina

Nasza Średnia Młodzież była dziś w ramach Projektu "Specjaliści od Kultury" na wycieczce w Osikowej Dolinie. Oprócz ozdabiania koszyczków uczniowie mieli okazję sadzić zioła.

czytaj dalej

Wojna na liście i pieczone ziemniaki

Tegoroczny październik rozpieszcza nas słoneczkiem, dlatego wykorzystujemy każdą chwilę do aktywności na świeżym powietrzu. Jak widać zabawa z liśćmi była przednia, a po wojnie ... czekały na nas pyszne pieczone ziemniaki.

czytaj dalej