29 kwietnia 2019 r. podczas apelu z okazji obchodów Dnia Ziemi nastąpiło uroczyste wręczenie nagród uczestnikom I Regionalnego Konkursu Plastycznego o tematyce ekologicznej pt. „Co zagraża naszej Ziemi?”. Uczestnicy po poczęstunku uczestniczyli w akademii, podczas której wzbogacili wiedzę na temat gatunków chronionych, sposobów dbania o przyrodę m.in. segregacji śmieci i usłyszeli wiele ciekawostek na temat otaczającej nas flory i fauny. Podczas odbierania nagród, zwycięzcy prezentowali swoje prace i pozowali do pamiątkowych zdjęć. I edycja konkursu cieszyła się dużą popularnością. Spośród ponad 50 prac z 15 placówek z regionu wybrano I, II, III miejsca i wyróżnienia. Oto nazwiska zwycięzców:

Kategoria wiekowa 7- 13 lat:
I miejsce – Emilia Błaszczyk – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 52
II miejsce – Mikołaj Gabryel – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 38
III miejsce – Weronika Ożóg – uczennica Szkoły Podstawowej Specjalnej im. O. Augustyna Kordeckiego
Wyróżnienie – Mateusz Król – uczeń Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 23

Kategoria wiekowa 13 – 18 lat:
I miejsce – Tomasza Kałafut – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 40
II miejsce – Bartosz Zych – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej
III miejsce – Katarzyna Bartmanowicz – wychowanka Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1
Wyróżnienie – Piotr Pawlak – uczeń Gimnazjum Specjalnego im. Św. Z. Gorazdowskiego
                        Kamila Brojer  – wychowanek Specjalnego Ośrodka WychowawczegoŚw. Jana de La Salle
                        Kacper Sroka – uczeń Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 23
                        Dagmara Głomienkowska, Piotr Madej, Magdalena Trzcińska – uczniowie                                                                    Zespołu Szkół Specjalnych Nr 28

Tegoroczna edycja konkursu uzyskała 3 honorowe patronaty: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Radia Panorama.

Informacje o uzyskanych patronatach zostały również zamieszczone na stronach tychże instytucji. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konkursu, honorowym patronom, a w szczególności uczestnikom i ich opiekunom. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.