W dniach 24-29 października w naszej szkole odbywały się bezpłatne konsultacje z zakresu Integracji Sensorycznej. Zgłosiło się wielu rodziców, których dzieci przejawiają liczne zaburzenia sensoryczno-motoryczne. Mamy nadzieję, że informacje udzielane przez naszych nauczycieli specjalistów rozwiały wiele wątpliwości, a rodzice uzyskali profesjonalną poradę i wsparcie, a niektórzy dowiedzieli się, o istnieniu terapii metodą Integracji Sensorycznej.
Celem akcji było:
– wykonanie przesiewowej oceny procesów przetwarzania sensorycznego (integracji sensorycznej) u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym oraz ustalenie zakresów wsparcia dla każdego dziecka
– propagowanie wiedzy o dysfunkcjach integracji sensorycznej wśród rodziców, lekarzy oraz innych specjalistów.

Więcej informacji na temat Integracji Sensorycznej można znaleźć pod adresem http://www.pstis.pl

Załączniki

Skip to content