CZWORONOGI ZE SCHRONISKA

POTRZEBUJĄ NASZEJ POMOCY !!!

MOŻEMY IM POMÓC PRZYGOTOWUJĄC LEGOWISKA I MATY WĘCHOWE

Działania odbywają się w ramach projektu CARITAS „Eko pomysły na odpady”.

Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączają się w pomoc dla czworonogów, podopiecznych schroniska. Pod opieką pani Basi i innych nauczycieli, co tydzień odwiedzają schronisko dla psów, wyprowadzają ich na spacer, pomagają jak mogą, chcąc uczynić ich los lepszym. Uwrażliwieni na potrzeby zwierząt  pragną pomóc im jeszcze bardziej.

Aby dać z siebie jeszcze więcej w ramach swoich możliwości i działań podejmowanych z aktywizacji zawodowej, uczniowie SPdP przystępują  do akcji szycia legowisk-poduszek, wykonania mat węchowych dla psów oraz zabawek dla kotów przebywających w schronisku. Będą je mogli wykonywać na zajęciach z przysposobienia do pracy pod opieką i ze wsparciem nauczycieli.

Pracy wystarczy dla wszystkich chętnych.

W sali nr 41 będą przygotowane wszystkie potrzebne materiały: kawałki  gąbki do rozdrobnienia, uszyte poszewki do wypełniania gąbką, tkaniny do szycia poszewek oraz materiały do wykonania mat węchowych i zabawek dla kotów. Materiały będzie można zabierać do sal, w których uczniowie na co dzień realizują swoje zajęcia.

1. Zadania i czynności dla uczniów:

– ręczne rozdrabnianie gąbki (rozdzieranie) lub z wykorzystaniem nożyczek (proste cięcie),

– krojenie i szycie poszewek przy wsparciu nauczyciela,

– wypychanie uszytych poszewek,

– cięcie tkaniny na paski potrzebne do wykonania mat węchowych,

– proste wiązanie pociętych pasków materiału na bazie kratek di o zlewozmywaków,

-wykonanie zabawki dla kota z wykorzystaniem resztek tkanin i sznurków i opakowań po Kinder niespodziankach

1. Zadania dla nauczycieli:

– pomoc uczniom w obsłudze maszyny do szycia,

– opieka i wsparcie dla uczniów, by praca była przyjemna i dobrze wykonana.

Prośba do rodziców uczniów i nauczycieli

Mile widziana pomoc w postaci  dostarczania potrzebnych materiałów: kawałki polaru (np. kocyki polarowe) lub inne tkaniny, które nie strzępią się,  kratki z tworzywa do zlewozmywaków.

Wszystkich, którzy pragną włączyć się do akcji prosimy o zgłoszenie się do p. U. Wietechy lub D. Rybińskiej.