W hali sportowej przy ul. Żużlowej odbył się w poniedziałek, 17 października VIII Festiwal Piosenki Podwórkowej zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Częstochowie.
W festiwalu wzięło udział ponad 600 uczestników – dzieci i młodzież ze szkół, przedszkoli i domów dziennego pobytu z  województw małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego oraz śląskiego. W jury konkursu zasiedli przedstawiciele świata sztuki, sportu i biznesu:  dziennikarz Ireneusz Bieleninik, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Roman Bolczyk, aktorka Iwona Chołuj, artysta plastyk Mariusz Chrząstek, muzycy: Janusz Yanina-Iwański i Olek Klepacz, sportowiec i promotor boksu Marcin Najman oraz prezes firmy mPAY Maciej Orzechowski.
Nasi uczniowie zaprezentowali utwór Stanisława Grzesiuka U cioci na imieninach. Ich stroje aranżacja i zaangażowanie sceniczne przyniosło im 2 miejsce. Na tle takiej konkurencji to ogromne osiągnięcie. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji

Skip to content