Miło nam zakomunikować, że prawie po ponad rocznej przerwie Regionalny Oddział PTTK w Częstochowie wznawia organizowanie imprez turystycznych. Dzięki temu członkowie naszego szkolnego koła SKKT PTTK wyruszyli na pierwszy długo przez nich oczekiwany rajd pieszy „Powitanie Szkoły”. Tym większa radość, że pogoda jak na zamówienie; słonecznie, ciepło i sucho. Kilkunastoosobowa grupa uczniów wraz z rodzicami i opiekunami pokonała z powodzeniem trasę ok. 10 km. Wystartowaliśmy z Blachowni, po drodze zwiedziliśmy Źródełko Św. Huberta aby napić się wody i odetchnąć wśród pięknej zieleni. Podczas marszu sprzątaliśmy szlaki turystyczne. Meta rajdu była zlokalizowana w Gnaszynie, gdzie jak zwykle posililiśmy się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami, wzięliśmy udział w loterii i rywalizowaliśmy w konkursach sprawnościowych. Do zobaczenia na kolejnych szlakach turystycznych.