Kupując meble pragniemy aby służyły nam jak najdłużej. Niestety w szkole jest to bardzo trudne. Niszczą się szybko stwarzając tym samym niebezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Tracą na wyglądzie wskutek ciągłej eksploatacji,  nie pasują do innych elementów wyposażenia lub zwyczajnie zaczynają się nudzić. A przecież zepsute i zniszczone sprzęty szkolne lub te pozyskane od darczyńców można naprawić lub poddać renowacji. Dotyczy to zwłaszcza rzeczy, które są nadal funkcjonalne i nie chcemy  aby zbyt szybko  trafiły na składowisko odpadów. Dlatego powstał pomysł  naprawy  i odnawiania starych mebli  podczas  zajęć przysposobienia do pracy oraz zajęć kreatywnych. Dzięki narzędziom, sprzętom, preparatom  pozyskanym z realizacji w naszej szkole projektu ekologicznego „Eko pomysły na odpady” uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod kierunkiem nauczyciela ćwiczą umiejętności w szlifowaniu zniszczonych powierzchni drewnianych, skręcaniu, wierceniu otworów, łączeniu elementów. Tym samym przyczyniają się do przedłużenia   użyteczności  wielu rzeczom, zapobiegają nadmiernej konsumpcji,  mają wpływ na zmniejszenie  ilości przedmiotów poddawanych recyklingowi. Wykorzystując różne techniki naprawiają, odświeżają stare meble, malują ich powierzchnie w ciekawe wzory, nadają im nowy oryginalny wygląd.

Skip to content