Dziś w Zespole Szkół Specjalnych Nr 23 w Częstochowie po raz siedemnasty obchodziliśmy Święto Szkoły. Dzień był wyjątkowy, przepełniony radością, konkursami a co najważniejsze występami naszych dzieci, naszych uczniów, prezentacją ich mocnych stron, ich osiągnięć.
Wspierali nas rodzice organizując słodką kawiarenkę. Uczniowie w rytmie zumby bawili się przy grillu. Były dyscypliny sportowe, zręcznościowe, plastyczne…
Tegoroczne Święto Szkoły połączyliśmy z piknikiem zorganizowanym w ramach kampanii społecznej „Różnorodni ale RAZEM”. Realizatorem kampanii jest Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą funkcjonujące przy naszej szkole, a jej celem zwrócenie uwagi lokalnego społeczeństwa na to, że choć są między nami różnice, to tak naprawdę wiele nas łączy.
Różnorodni ale RAZEM!
Nie ma wątpliwości, że tę różnorodność, jeśli chodzi o dzieci i młodzież, widać w przedszkolach i szkołach, bo każde dziecko, każdy uczeń ma swój potencjał, każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Nie zmienia to jednak faktu, że podstawowe potrzeby wszyscy mają takie same. Jedna z tych potrzeb odnosi się do pragnienia przebywania z innymi ludźmi, akceptacji ze strony innych, przyjaźni i zrozumienia. Realizacja tej potrzeby nie może być zakłócona czy ograniczona.
Wszyscy uczniowie mają też prawo do edukacji na wysokimi poziomie, dostosowanym do ich możliwości. To dlatego tak dużo mówimy o równym dostępie do edukacji, znoszeniu barier i przygotowaniu społeczeństwa do tworzenia włączającego środowiska.
Różnorodni ale RAZEM!
Dziś przekonaliśmy się, ze nic tak nie łączy jak bycie ze sobą, wspólne przeżywanie, wspólna zabawa…
Dziękujemy naszym Gościom i wszystkim Uczestnikom dzisiejszego spotkania.
„Sami możemy zrobić niewiele, razem tak dużo.”
Skip to content