W roku szkolnym 2020/21 została doposażona pracownia tkacka służąca uczniom z SPdP.W pracowni pojawiły się nowe ramki tkackie, na których uczniowie pod okiem nauczyciela wykonują makatki, serwety, podkładki pod kubki, dywaniki i inne elementy dekoracyjne, wykorzystując w pracy wełnę pochodząca z recyklingu. Uczniowie wykonują prace z dużym zaangażowaniem. Tkanie na ramkach tkackich jest dla nich nie tylko elementem pracy na zajęciach PdP, który służy aktywizacji zawodowej. Tkanie na ramce to doskonała okazja do rozwijania i usprawniania  koordynacji oko- ręka, usprawniania motoryki rąk. Praca sprzyja wyrabianiu cierpliwości, kreatywności, dokładności i precyzji. Uczniowie uczą się komunikowania z rówieśnikami, rozwijają umiejętność współpracy w grupie.  Każda wykonana makatka, daje uczniowi wiele satysfakcji z wykonanej pracy i często staje się  prezentem dla bliskiej osoby.

 

Skip to content