Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”

W roku szkolnym 2015/2016 w grudniu nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W ramach i „Czytające Szkoły”. Celem akcji jest rozwijanie świadomego czytelnictwa u dzieci poprzez rozbudzenie zainteresowania światem książek. W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką nauczyciele codziennie czytają dzieciom bajki, baśnie i opowiadania. Natomiast raz w miesiącu odwiedzają nas wyjątkowi goście. W gościliśmy panią Aleksandrę Florczyk aktorkę niezależnych częstochowskich teatrów, która czytała bajkę o Świętym Mikołaju. panią Agnieszkę Łopacką aktorkę Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, która czytała opowiadanie o Wróbelku Elemelku. Baśnie J. Ch. Andersena czytał nam ks. Jacek Marciniec, duszpasterz osób niepełnosprawnych Archidiecezji Częstochowskiej.

Naszymi gośćmi były mamy: pani Agnieszka Pianka i pani Małgorzata Kubarska. Dzieci wysłuchały opowiadań J. Papuzińskiej „Jak nasza mama zreperowała księżyc” i „ Jak nasza mama odczarowała wielkoluda”.

Podczas każdego spotkania dzieci wykonują prace plastyczną nawiązującą tematycznie do przeczytanej bajki , baśni czy opowiadania..

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/

Skip to content