Kinga, wychowanka naszego przedszkola, od opieka swojego wychowawcy wzięła udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Między bielą, a czerwienią – symbole narodowe naszej Ojczyzny” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Przygotowała pracę plastyczną pt. „Polska to mój dom”, za którą otrzymała I miejsce. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 23 kwietnia 2018 roku.  

Organizator konkursu  zaproponował uczniom zmierzenie się z tematem dotyczącym symboli narodowych Polski: godło, flaga, hymn – niechaj staną się one dla Was natchnieniem do stworzenia wyjątkowych prac plastycznych inspirowanych historią naszej Ojczyzny. Celem konkursu było rozwijanie zdolności artystycznych i wyobraźni uczniów, doskonalenie umiejętności tworzenia w różnych technikach plastycznych, utrwalanie podstawowych wiadomości o swojej ojczyźnie oraz rozbudzanie zainteresowań związanych z symbolami narodowymi Polski i 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Skip to content