W piątek (24.11.2017r.) przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej kolejny raz zawitali do Domu Pomocy Społecznej  przy ulicy Kontkiewicza. Tym razem mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie  „Księżniczka Rosa i Klimek”. Dzieci po raz kolejny czynnie uczestniczyły w przedstawieniu i bardzo przeżywały to, co się działo na scenie.

Przedstawienie dla dzieci wykonali aktorzy teatru KATARYNKA.  Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem.

Skip to content