2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlenie budynków na niebiesko.
2 kwietnia 2017 roku na Placu Biegańskiego odbyła się 6 edycja akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu – Częstochowa 2017”.
W  związku z powyższą akcją 3 kwietnia 2017 roku w godzinach 10.00 – 11.30 na Placu Biegańskiego po raz pierwszy odbył się happening PRZYSTANEK AUTYZM. Celem tej akcji była m.in.: integracja dzieci z autyzmem z ich rówieśnikami oraz pokazanie społeczeństwu jak nasze dzieci potrafią się pięknie bawić. Wyrazem tego działania było wspólne ułożenie napisu AUTYZM z dzieci trzymających w rękach niebieskie balony z poniższych przedszkoli:

A – Przedszkole Specjalne nr 24,
U – Przedszkole Integracyjne  nr  43,
T – Miejskie Przedszkole nr 1 im. Misia Uszatka,
Y – Przedszkole Integracyjne  nr 35,
Z – Miejskie Przedszkole nr 22 im. Marii Montessori,
M – Artystyczne Przedszkole Olka Klepacza.

Wyżej wspomniane przedszkola zaprezentowały swoje ulubione piosenki. Nasze przedszkole razem z koleżanką Anastazją uczennicą ZSS nr 23 śpiewało piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”. Ponadto na dzieci czekały takie atrakcje jak: zabawy muzyczno – ruchowe z didżejem Wiśnią, malowanie twarzy oraz balonowe kreacje.

Mamy nadzieję, że znowu spotkamy się za rok!!!

Skip to content