29 maja odwiedziliśmy Gimnazjum Nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Orkana. Nasi uczniowie wzięli udział w Spartakiadzie Sprawni Inaczej  pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy p. Krzysztofa Matyjaszczyka.
W zawodach sportowych uczestniczyły także dzieci i młodzież niepełnosprawna ze Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół im.Marii Grzegorzewskiej , Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi oraz młodzież ze Stowarzyszenia Serce. Zawodnicy rywalizowali w różnych konkurencjach: w
yścigi rzędów, bieg z piłką , jazda na hulajnodze , skoki w workach , przeciąganie liny i inne.
Wszyscy uczestnicy otrzymali złoty medal, batonik i napój.
Serdecznie podziękowania dla Pani Elwiry, która na najwyższym poziomie poprowadziła tegoroczne zawody, uczniom z Gimnazjum Nr 18 za pomoc okazaną niepełnosprawnym kolegom i koleżankom podczas konkurencji sportowych.

Skip to content