5 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki odbyły się uroczystości jubileuszowe 80-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 23 w Częstochowie. Podczas uroczystości wręczono statuetki Super Przyjaciela Szkoły i Przyjaciela Szkoły. Pierwsze otrzymali” pan Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy, prof. Tadeusz Gałkowski, ksiądz Wojciech Pelczarski. Statuetki Przyjciela Szkoły otrzymali: pan Ryszard Stefaniak – wice prezydent Miasta Częstochowy, pani Bożena Kulik, Fundacja „Adullam”, pan Robert Paprocki – dyrektor Auchan Częstochowa Północ, Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem, Stowarzyszenie „DAJ MI CZAS”. Wręczono również podziękowania osobom i instytucjom, które wspierają szkołę materialnie, merytorycznie i duchowo. W trakcie jubileuszu została przedstawiona historia szkoły. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 23 im. Janusza Korczaka wystąpili w przedstawieniu „Kajtuś Czarodziej”, przygotowanym przez pana Andrzeja Gorzelaka i panią Urszulę Cieśluk. W trakcie imprezy wystąpiła również pani Marta Niciejewska z uczennicą szkoły Anastazją. Wykonały piosenkę ” Za szybą” z repertuaru pani Marty. Uwieńczeniem Jubileuszu 80-lecia Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 23 był recital pani Iwony Chołuj, aktorki i wokalistki, współpracującej z częstochowskim Teatrem im. A. Mickiewicza.

 

 

 

 

Skip to content