Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Z tej okazji w naszym przedszkolu postanowiliśmy zorganizować 29 listopada Bal Postaci z Bajek. Wodzirejem, który zabrał nas do krainy bajek, był zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem Pan Mariusz „Wiśnia”. Bajkowy bal obfitował w różnego rodzaju zabawy muzyczno-ruchowe oraz zabawy-konkursy związane z bajkami: „Pakujemy koszyczek Czerwonego Kapturka”, „Zatrute jabłko”, „Łowimy ryby”, „Wyginam śmiało ciało” i „Taniec Minionków”. Uwieńczeniem balu było ukoronowanie mam i babci, które poświęciły swój czas i zaangażowały się w udział w balu. Serdecznie dziękujemy!!!

 

Skip to content