Dnia 20 grudnia 2018 r. uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy uczestniczyli w wyciecze do Radia Jasna Góra celem ubrania choinki bożonarodzeniowej. Pani Monika poinformowała słuchaczy radia, że „promujemy naszą szkołę poprzez tolerancję dla niepełnosprawności, poprzez otwieranie się na wszystkie możliwe uroczystości, gdzie możemy zaprezentować prace naszych uczniów i ich ogromne zdolności, ponieważ niejednokrotnie kojarzy się, że uczeń z niepełnosprawnością intelektualną jest wysoce zaburzony i nie jest w stanie wykonać pewnych rzeczy, a to jest mit i my to łamiemy”. Uczniowie Adam  i Weronika mieli okazję wypowiedzieć się na temat aniołów, które wykonali, tj. z czego są wykonane, jakiego koloru i jaką przyjemność sprawiało im wyklejanie, nadawanie kształtu, a tym samym przygotowanie do świąt w radosnym nastroju, przy słuchaniu kolęd.

Skip to content