16 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Jasełkowe połączone z kolędowaniem. Uczniowie Klubu Charytatywnego „Filos” z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie przygotowali i wspólnie z naszymi uczniami przedstawili Jasełka w sposób nowoczesny, ale jednocześnie bez oderwania od tradycji. W stajence małemu Jezusowi, zamiast Trzech Króli pokłoniła się grupa uchodźców. Przed naszą publicznością wystąpili również niezwykli goście, tj. chór i zespół instrumentalny Jasnogórskiej Ogólnokształcącej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Częstochowie oraz dwie Panie dyrygent Siostra Maria Bujalska, i Joanna Klajnowska-Pełka.
Występ naszych gości ma ogromne znaczenie ze względu na swój integracyjny charakter. Młodzi artyści spotkali się z licznym gronem swoich niepełnosprawnych rówieśników dzieląc się z nimi swoją pasją, talentami, grą aktorską, muzyką, śpiewem, tym co trafia z serca do serca. To spotkanie pokazało jak ważne jest uwrażliwianie młodzieży na zagadnienia tolerancji, wyrozumiałości wobec niepełnej sprawności, a tym samym przełamywanie barier i lęku przed osobami, które potrzebują pomocy i akceptacji. Ważne słowa przekazała Pani Dyrektor szkoły muzycznej nauczycielce szkoły gospodarzy: „To dla naszych uczniów bardzo ważne wydarzenie móc wystąpić przed taką niecodzienną publicznością, to dla nich wielka radość dawania czegoś czym mogą się podzielić”