Co jakiś czas na naszej stronie internetowej pojawiają się wpisy dotyczące akcji wolontarystycznych z udziałem naszych uczniów. Już od kilku lat jesteśmy wolontariuszami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej. Nasz wolontariat polega głównie na wyprowadzaniu psów na spacer, gromadzeniu pokarmu, koców, ręczników i innych niezbędnych rzeczy, które pozwolą aby naszym pupilom żyło się lepiej. Na chwilę obecną do schroniska chodzi grupa licząca ok 30 osób, w tym uczniowie i nauczyciele. Wychodzimy w każdą środę na 2,5 godziny, aby spędzić z psiakami trochę czasu.

Prosimy wszystkich o włączenie się do akcji pomocy dla zwierząt. Dostarczanie do szkoły pokarmu (karma sucha, puszki z jedzeniem, makaron itp. ), stare niepotrzebne koce i ręczniki. Nasze schronisko prowadzi także adopcję zwierzaków, do której serdecznie zachęcamy.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej http://www.schronisko.czestochowa.pl/