Dnia 31 I 2019 r. gościliśmy w auli naszej szkoły ratowników medycznych Panią Annę Zielonkę i Pana Michała Michalika. Celem spotkania było przygotowanie uczniów naszej szkoły do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Wszyscy z uwagą słuchali jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczniowie nie tylko obserwowali, ale także z ogromnym zaangażowaniem uczyli się na fantomie jak należy wykonać sztuczne oddychanie, ucisk klatki piersiowej, kiedy i jak zastosować „pozycję boczną ustaloną”. Poza tym dowiedzieli się co to jest resuscytacja, a także utrwalili numery alarmowe. Dzięki takiej lekcji zrozumieliśmy, że każdy z nas może przyczynić się do uratowania komuś życia. Bardzo dziękujemy Pani Annie Zielonce i Panu Michałowi Michalikowi za przybycie do szkoły i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej.

Skip to content