W tym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z młodzieżą ze szkół ogólnodostępnych w ramach projektu „Tolerancja dla niepełnosprawności”. 19 października odwiedzili nas uczniowie z Gimnazjum nr 18 i wspólnie z grupą naszych uczniów wzięli udział w lekcji o tematyce geograficzno-patriotycznej. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych i sposobach okazywania naszego przywiązania do ojczyzny,przypomnieliśmy sobie informacje o naszym kraju, odszukiwaliśmy na mapie ważne dla nas miejsca. Uczniowie przygotowali kotyliony jako symbol zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Projekt „Tolerancja dla niepełnosprawności” to akcja prowadzona od kilku lat przez Pana Witolda Biela, mająca na celu integrację środowisk młodzieżowych ze szkół masowych z osobami z różnymi niepełnosprawnościami. W ramach spotkań uczniowie poznają problemy osób z dysfunkcjami i przez wspólne działania uczą się akceptacji i tolerancji.

Skip to content