„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena
i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.
W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W tym roku po raz pierwszy nasze przedszkole włączyło się w akcję Sprzątanie Świata. Nie spodziewałyśmy się, że nasze przedszkolaki aż tak chętnie i z taką radością  zaangażują się w sprzątanie swojego najbliższego środowiska. Widząc zapał naszych podopiecznych,  postanowiłyśmy na stałe wpisać tą akcję do naszego przedszkolnego kalendarza.

 

Skip to content