20 września w całej Polsce  Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

To najważniejsze święto dla środowiska Wychowania Przedszkolnego, zostało ustanowione przez Sejm RP w 2013 roku.
20 września – to symboliczna data wpisana do kalendarza.

Z  tej okazji nasze przedszkole, kilka dni wcześniej, wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „Częstochowa oczami przedszkolaka”.  Dzień później (tj. 21.09.2017r.) delegacje dziecięce z częstochowskich przedszkoli spotkały się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta z Prezydentem Miasta Częstochowa.  Na początku wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Przedszkolaka, a dzieci wręczyły specjalne ordery – „Przyjaciel Przedszkolaka”. Otrzymali je prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Ryszard Stefaniak, naczelnik Wydziału Edukacji Magdalena Dębska, dyrektor Samorządowego Ośrodka Doskonalenia Zbigniew Janus i jego zastępca Grzegorz Papalski. Następnie dzieci zadawały pytania Panu Prezydentowi. Nasz reprezentant Mateusz Brymora zapytał o ulubione zwierzę (okazało się, że są to psy i rybki). Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia. Oj, będzie co pamiętać… 🙂

Skip to content