Od 1 marca w Szkole Przysposabiającej do Pracy w  ramach projektu Caritas ”Eko pomysły na odpady” odbywają się warsztaty „Maty węchowe dla psów”.

Warsztaty odbywają się w grupach klasowych  w terminie do 30 kwietnia w pracowni warsztatowej  SPdP po uprzednim umówieniu się z organizatorami. Czas trwania: 1-2 godz.

Warsztaty skierowane są do uczniów wszystkich typów szkół z ZSS nr 23.

Mata węchowa to świetna zabawka terapeutyczna dla każdego psa bez względu na jego  wiek, rasę i wielkość. Pobudza naturalny instynkt psa do pracy nosem, zachęcając  go  do poszukiwania pożywienia czy też  nagrody  ukrytej między kawałkami materiału.   Zabawy węchowe mają mnóstwo zalet m.in.: pochłaniają nadmiar energii, redukują stres, pobudzają intelektualnie , spowalniają spożywanie posiłków. Mata węchowa to świetne rozwiązanie na aktywność węchową w domowym zaciszu lub podczas spaceru, sposób na kreatywne spędzanie czasu z opiekunem..

Uczniowie wraz z nauczycielami na zajęciach z przysposobienia do pracy rozpoczęli  już działania związane z wykonywaniem  mat węchowych, które to w ramach akcji pomocy dla zwierząt  bezdomnych  będą przekazane  czworonogom ze schroniska w Częstochowie. Podczas warsztatów nauczymy się  jak zrobić matę węchową dla psa wykorzystując materiały odpadowe typu polar pozyskane od właścicieli pracowni krawieckich czy producentów tkanin. Wykonane podczas zajęć maty węchowe będą również przekazane bezdomnym pieskom za pośrednictwem naszych wolontariuszy, którzy wraz z opiekunami co tydzień odwiedzają  schronisko. A umiejętności zdobyte na warsztatach będzie można wykorzystać do samodzielnego wykonania maty węchowej dla własnego czy innego zaprzyjaźnionego pieska. Przekonacie się, że to bardzo proste!

Zajęcia warsztatowe będą odbywać się w reżimie i z zachowaniem ostrożności związanej z panującą pandemią.

ZAPRASZAMY!!!!