Wczoraj (tj. 20 września 2017r.) przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej wybrali się do Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana na audycję umuzykalniającą dla dzieci. Forma Audycji nie ogranicza się wyłącznie do odtwarzania muzyki klasycznej, obejmuje również muzykę rozrywkową, filmową, taneczną, jazz, piosenki dla dzieci. Słuchacze Audycji muzycznych mają również szansę być ich współwykonawcami – zaśpiewać piosenkę, rozwiązać zagadkę, zatańczyć walczyka. Dzieci otrzymują wspaniałą lekcję muzyki, jak i dobrą zabawę. Audycje przygotowuje i prowadzi Małgorzata Starczewska-Owczarek. Dzięki wczorajszej audycji „Muza Meduza w krainie dźwięków” dzieci poznały budowę gamy.

Dla przedszkolaków to było pierwsze wyjście do filharmonii i okazało się, że nasi podopieczni to prawdziwi melomani.

 

Skip to content