Zajęcia prowadziła mgr Katarzyna Kutynia.

Bajkoterapia to metoda, którą wykorzystuje się do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych. Bajkoterapię realizuje się poprzez czytanie dzieciom, bądź ich samodzielną lekturę właściwej dla danego problemu opowieści terapeutycznej. Bajkoterapia pomaga
w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. Bajki terapeutyczne pokazują jak trzeba sobie radzić
i przedstawiają pewne wzorce postępowania. Książka pełni różnorakie funkcje. Treści zawarte w książce pozwalają na zdobycie nowych umiejętności, umożliwiają zrozumienie nowej sytuacji i podpowiadają jak sobie z nią radzić. Zarówno dobrze kończąca się opowieść, jak i pozytywny bohater, z którym dziecko może się identyfikować, dają mu wiarę we własne umiejętności. Sytuacja, która w oczach dziecka była wcześniej beznadziejna, teraz może stać się możliwa do rozwiązania dzięki bohaterowi, który daje wzór jak nie poddawać się pomimo przeciwności.

W projekcie „Bajkowe przedszkole” do zrealizowania jest 300 godzin bajkoterapii. Zajęcia prowadzone są z 4-osobową grupą w wymiarze 2 godzin w tygodniu.

Skip to content