Święto szkoły to bardzo ważny dzień dla nas wszystkich. Jedno z głównych wydarzeń w szkolnym kalendarzu. Podczas tegorocznych obchodów miało miejsce wiele atrakcji. Jedną z nich było oficjalne otwarcie nowo utworzonej sali treningowej. Częstochowskie Stowarzyszenie “Daj mi czas” otrzymało ponad 40 tysięcy złotych od Fundacji Auchan na rzecz młodzieży. Projekt realizowany był we współpracy z ekipą Auchan Częstochowa Północ. Dzięki temu w Zespole Szkół Specjalnych nr 23 pojawił się sprzęt sportowy. Rowery stacjonarne urozmaicą zajęcia wychowania fizycznego, ale będą również stanowiły element spędzania czasu wolnego przez uczniów po zajęciach w szkole. Nowa sala wyposażona jest także  w rzutnik i inny drobny sprzęt sportowy.