Od 2012 roku społeczność szkolna we współpracy ze stowarzyszeniem „Daj mi czas” jest organizatorem corocznej miejskiej, masowej akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu – Częstochowa ” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Arcybiskupa Wacława Depo.
-W roku 2014 akcja promowała wiedzę związaną z autyzmem podczas koncertu MROZU i lokalnych zespołów ze szkół średnich oraz manifestowała solidarność z ludźmi dotkniętymi autyzmem włączając wiele szkół i młodzieży w wolontariat
– Rok 2015 to dwudniowa akcja, 2.04.2014 r. Pałac Ślubów, 15.04.2014 r. Plac Biegańskiego – koncert Donatana i Cleo, 69 i Ampery/ 5000 uczestników/powstał ważny społecznie film „Razem na Niebiesko” – podkreślający obecność i ukazujący osoby z autyzmem w codziennym życiu.
– Rok 2016 – ponownie dwudniowa akcja związana z problematyką autyzmu czyli 1 kwietnia Plac Biegańskiego i koncert ROCK DLA AUTYZMU (Kobranocka, Shamboo, Iraas Band), oraz 2 kwietnia Miejska Galeria Sztuki i wystawy, wystąpienia i miting związany z dziećmi z autyzmem.
– rok 2017 to event na Placu Biegańskiego (zespoły rockowe ze szkół częstochowskich, Letni Chamski Podryw), organizacja Przystanku Autyzm dla przedszkoli, podsumowanie akcji Muzeum Częstochowskie, propagowanie wiedzy na temat autyzmu.
– rok 2018 koncert na Placu Biegańskiego (Mesajah), Przystanek Autyzm dla przedszkoli, akcja wśród klubów częstochowskich Gramy dla Autyzmu (AZS Częstochowa, RKS Raków Częstochowa), podsumowanie akcji – Miejska Galeria Sztuki
– rok 2019 tydzień dla autyzmu – Przystanek Autyzm, happening dla przedszkoli, cykl spotkań dotyczących osób ze spektrum autyzmu w 13 DOSL na terenie miasta Częstochowy, event z koncertem Cleo oraz podświetlenie na niebiesko Klasztoru Jasnogórskiego, ogólnopolska akcjia wspólnie z hipermarketem Auchan „Godziny Ciszy”.