Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają
i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji w naszym przedszkolu postanowiliśmy zorganizować
16 listopada Bal Postaci z Bajek. Wodzirejem, który zabrał nas do krainy bajek, był zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem Pan Mariusz „Wiśnia”. Bajkowy bal obfitował w różnego rodzaju zabawy muzyczno-ruchowe oraz zabawy-konkursy związane z bajkami: „Szukamy pantofelka”, „Pomagamy Kopciuszkowi”, „Zatrute jabłko” i „Łowimy ryby”. Uwieńczeniem balu był wybór Królowej, Króla, Królewny i Królewicza Balu. Mieliśmy nie lada problem z wyborem, ponieważ mamy przedszkolaków spisały się na medal – i one i dzieci były pięknie przebrane.  Po burzliwych naradach Królową Balu została mama Piotrusia, Królem Balu – tata Maciusia, Królewną Balu – Julia, a Królewiczem Balu – Krystian.
Oj, będzie co wspominać!!!

Michel Quoist: „Dzieci bardziej niż inni potrzebują mieć zupełną pewność, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają”.
A co daje większą pewność bycia kochanym i ważnym niż dobrze spędzony wspólnie czas?!

Serdecznie dziękujemy  rodzicom, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w udział w balu!!!

 

 

Skip to content