Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają
i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji w naszym przedszkolu postanowiliśmy zorganizować
22 listopada Bal Postaci z Bajek. Trzeba przyznać, że rodzice stanęli na wysokości zadania i przebierając swoje pociechy
w bajkowe stroje zapewnili dzieciom świetną zabawę. Podczas Balu bawiły się z nami również dzieci z Przedszkola „Akademia Uśmiechu”. Wodzirejem, który zabrał nas do krainy bajek, był zaprzyjaźniony
z naszym przedszkolem Pan Mariusz „Wiśnia”. Bajkowy bal obfitował w różnego rodzaju zabawy muzyczno-ruchowe oraz zabawy-konkursy związane z bajkami: „Szukamy pantofelka”, „Pomagamy Kopciuszkowi”, „Zatrute jabłko”, „Łowimy ryby”, „Uwaga wilk” i „Król rozkazuje”. Oj, będzie co wspominać!!!

Skip to content