Po raz kolejny zaprezentowaliśmy naszą Szkołę Przysposabiającą do Pracy na targach edukacyjnych.
Targi są organizowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz SP nr 7.
Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiły się publiczne i niepubliczne licea, technika oraz szkoły branżowe I stopnia, jak również Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz szkoły specjalne. Łącznie podczas przedsięwzięcia swoją ofertę prezentują 34 placówki.
Swoje stoisko przygotowali również specjaliści z zakresu doradztwa zawodowego ZPPP Centrum Informacji Zawodowej, którzy odpowiadają na pytania związane z diagnozą preferencji zawodowych, rekrutacją i wyborem szkoły ponadpodstawowej.
Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów klas VII i VIII Targi zostały zorganizowane w godzinach popołudniowych (16-18) tak, aby indywidualne konsultacje ułatwić nie tylko zainteresowanym uczniom, ale również ich rodzicom czy opiekunom.
Opinie odwiedzających Targi wskazują, że przedsięwzięcie po raz kolejny wpisało się w potrzeby środowiska lokalnego, potwierdzając założenia organizatorów, że warto przybliżać ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych i pomagać młodym osobom w podjęciu decyzji o wyborze dalszej ścieżki zawodowej.