W ubiegłym roku szkolnym to uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy byli goszczeni przez zaprzyjaźnionych wolontariuszy Marketu Auchan Częstochowa Północ. Wycieczka była tak ciekawa i tak spodobała się uczniom SPdP,  że uczniowie Gimnazjum z niecierpliwością czekali na wizytę w zaprzyjaźnionym Markecie.  Zostali zaproszeni przez pana Roberta Paprockiego, Dyrektora Auchan Częstochowa Północ.  Atrakcji nie zabrakło. Uczniowie poznali stanowiska pracy w markecie, posłuchali ciekawych informacji o pracy w poszczególnych miejscach takich jak „Kasa centralna”,  „Sala monitoringu”, licznych magazynach. Mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na wózku do transportu towarów w magazynie, wzorowo zdali egzamin na kasjera (ta praca przypadła im najbardziej do gustu). Na koniec byli ugoszczeni w gabinecie Pana Dyrektora. Do szkoły przywieźli piękne pamiątkowe zdjęcie i upominki. Jeszcze długo pozytywne emocje nie opuszczały „wycieczkowiczów”.  Wycieczka miała też swój cel dydaktyczny. Dzięki niej uczniowie mogą poznawać miejsca pracy, zawody co może pomóc w planowaniu ich przyszłości.

Więcej zdjęć można obejrzeć na naszym profilu na fb

Skip to content