W październiku uczniowie SPdP rozpoczęli praktyki wspomagane realizowane  na terenie szkoły przy współpracy z firmą  GORGOL z Częstochowy, która zajmuje się produkcją artykułów fryzjerskich min.  produkcją szczotek do włosów. Dzięki życzliwości właścicielki firmy  Pani Agnieszki Gorgol mają możliwość praktykować na terenie szkoły.  Zostali przeszkoleni  i poznali proste czynności jakie należy wykonać, aby powstała baza szczotki do włosów. Firma dostarcza do szkoły niezbędne narzędzia i materiały. Uczniowie w grupie lub indywidualnie w zależności od możliwości, ćwiczą swoje umiejętności manualne, uważność, dokładność, systematyczność,  cierpliwość, umiejętność współpracy w grupie. W pracy wspierają ich nauczyciele przysposobienia do pracy.  Praktyki odbywają się w ramach przedmiotu przysposobienia do pracy i realizują je wszyscy uczniowie  a w szczególności są one korzystne dla uczniów, którzy  z różnych względów przede wszystkim zdrowotnych nie mogą realizować praktyk poza terenem szkoły. Dzięki praktykom mogą sprawdzić i rozszerzać swoje umiejętności, które mogą przydać się w życiu dorosłym i zawodowym.