W październiku pierwsza grupa uczniów SPdP : Sara, Oliwia, Bartosz i Weronika rozpoczęła praktyki wspomagane w Zakładzie Aktywności Zawodowej „YAVA” przy Al. Pokoju 16 w Częstochowie. Nasi uczniowie po odbyciu szkoleń z bhp w ZAZ zostali oprowadzeni po terenie zakładu  i poznali wszystkie ważne miejsca. Poznali się z współpracownikami ZAZ oraz trenerami pracy,  którzy będą służyć im pomocą i wsparciem podczas odbywania praktyk. Dzięki praktykom nasi uczniowie mają szansę na zdobycie i utrwalenie nowych umiejętności, które przydadzą im się w późniejszym dorosłym życiu. W zakres czynności zawodowych, które poznają uczniowie to punktualne przybycie na miejsce zbiórki w dniu praktyk,  wykonywanie zleconych prostych prac wymagających dokładności, precyzji,  takich jak: składanie klamerek do bielizny, oklejanie, metkowanie, szlifowanie, składanie elementów wyrobów rękodzielniczych, które są wykonywane w ZAZ. Poza tymi  czynnościami uczniowie uczą się zasad współpracy z innymi pracownikami, dbałości o własny estetyczny wygląd, oraz zasad korzystania z pracowniczej stołówki, w której mogą zjeść drugie śniadanie. Praktyki odbywają się w środy w godzinach od 10:30 do 13:30 wg ustalonego harmonogramu praktyk. Pierwsza grupa uczniów będzie realizowała praktyki przez trzy miesiące. Następna grupa uczniów już czeka z niecierpliwością.