11.01.2019r. w naszej szkole gościły Pani Katarzyna Walnik oraz Pani Teresa Kała, pracownice Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Częstochowie. Panie przeprowadziły warsztaty pt. „Z emocjami za pan brat” dla młodzieży z naszej szkoły. W trakcie warsztatów uczniowie rozmawiali na temat emocji, uczyli się je rozpoznawać oraz oceniali, czy istnieją emocje, które są niepotrzebne w naszym życiu. Zajęcia przebiegły w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze. Każdy mógł podzielić się refleksjami na temat przeżywania emocji oraz ich wyrażania.
W drugiej części zajęć, która odbyła się 1.03.2019r. uczniowie obejrzeli piękną bajkę o emocjach i ich znaczeniu w życiu człowieka zatytuowaną „W głowie się nie mieści”. Było to kolorowe i bardzo wzruszające podsumowanie warsztatów. Dzięki tym zajęciom uczniowie zrozumieli, że wszystkie emocje są tak samo ważne i warto je w odpowiedni sposób wyrażać.
Bardzo dziękujemy Pani Kasi i Pani Teresie za tak cenne warsztaty. Mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się ponownie i porozmawiamy na inne ciekawe i nurtujące młodzież tematy.