Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, logopedów i pedagogów przedszkoli i szkół ogólnodostępnych w Częstochowie do udziału w sieci współpracy i samokształcenia –

„W kręgu edukacji włączającej”.

Sieć zorganizowana jest przez Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą przy Zespole Szkół Specjalnych Nr 23 w Częstochowie we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie.

Celem sieci jest wymiana doświadczeń, zespołowe poszukiwanie sposobów radzenia sobie
z trudnościami i wzajemna pomoc w budowaniu środowiska włączającego. W trakcie trwania sieci od kwietnia do września 2022 roku nasze spotkania będą koncentrować się na następującej tematyce:

1. Analiza orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego w praktyce szkolnej.
  2. Rozpoznawanie potrzeb i możliwości dzieci/ uczniów o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.
  3. Trudne emocje.
  4. Zachowania trudne występujące u dzieci/ uczniów.
  5. Dokumentowanie pracy.
  6. Jak (się) uczyć?
  7. Metody i formy pracy z uczniem o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.
  8. Ocenianie uczniów o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.
  9. Dostosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb i możliwości uczniów z niepełnosprawnością.
  10. Efektywna współpraca z rodzicami.
  11. „W kręgu edukacji włączającej” –

Osoby zainteresowane uczestnictwem w sieci proszone są o wypełnienie karty zgłoszenia:

https://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/scwew.php  do 22 kwietnia 2022r.

Lista miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zespół SCWEW w Częstochowie